Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

Myšlenka zřízení Domova Tereza vznikla na jaře roku 2012. Vznikala postupně, v době, kdy se setkávalo několik mých známých a přátel, kteří se ocitli ve svízelné životní situaci a vzájemně se snažili si pomáhat. Časem bylo zřejmé, že se to bez nějaké organizace neobejde.

Marně jsme ale hledali pomoc a podporu v našem rodném městě, v Bechyni. Vycházeli jsme naivně z toho, že podobná organizace u nás nepůsobí. Úředníci neprojevili sebemenší snahu nás jakýmkoliv způsobem podpořit.

Z tohoto důvodu jsme se rozhodli odejít jinam, do jiného kraje. Dostali jsme nabídku od jednoho pána z Líšna, který vlastnil rodinný domek a chtěl ho nějak smysluplně využít.

Líšno je menší vesnička nedaleko Bystřice u Benešova, ve Středních Čechách. Byli jsme nuceni se tedy přestěhovat tam. Zde máme k dispozici formou pronájmu celý rodinný dům s dílnou. Je zde celkem 8 pokojů, z toho dva ještě nejsou hotové. Je zde možné ubytovat až 16 lidí, v pokojích po dvou.

S těžkostmi se ale potýkáme i nadále. Máme připravenou dílnu s výrobním programem na výrobu svíček, mýdel, kazet na šperky atd. Nedaří se nám zajistit finanční prostředky na realizaci projektu.

Náš prozatímní domov:

lishno_01.jpg